Atrakcje regionu


Polecamy Państwu szereg atrakcji w naszej miejscowości i okolicach.

Rejsy statkiem

Z usytuowanej w Dziwnowie przystani pasażerskiej odbywają się w sezonie letnim regularne rejsy wycieczkowe po Bałtyku i Zalewie Kamieńskim.

Park Linowy „TARZANIA” w Dziwnowie

Idealne miejsce do spędzenia aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

Poza ciekawym położeniem jest doskonałym miejscem edukacyjnym dla dzieci i dorosłych. Tutaj będziecie Państwo mogli poznać wiele interesujących historii o latarniach morskich polskiego wybrzeża i innych zabytkach architektury związanych z morzem.

Most zwodzony nad rzeką Dziwną w Dziwnowie

Most łączy miasto z Wyspą Wolin. Jest jednym z nielicznych obiektów tego typu w Europie.

Aleja Gwiazd Sportu w Dziwnowie

Słynna ulica, na której powstały marmurowe płyty z replikami medali mistrzów. Wśród nich znalazł się m.in. Paweł Nastula, Grzegorz Lato, Jerzy Kulej czy Kazimierz Górski.

Woliński Park Narodowy w Międzyzdrojach

Pierwszy w Polsce park morski zawierający najpiękniejszy odcinek wybrzeża klifowego, dobrze zachowane lasy bukowe, unikalny pas wód Bałtyku. Na terenie Parku znajduję się rezerwat i zagroda pokazowa żubrów. Oprócz nich możemy zobaczyć tu inne zwierzęta wstępujące w Parku – dziki, sarny, jelenie oraz bieliki.

Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach

W Gabinecie znajduje się prawie 100 figur woskowych, przedstawiających naturalnej wielkości figury polityków, artystów, celebrytów oraz wielu innych znanych osób.

Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach

Miejsce wzorowane na hollywoodzkim Bulwarze oraz Alei Gwiazd w Cannes. Można obejrzeć odciski dłoni polskich gwiazd. Co roku odbywa się tu jedna z największych imprez kulturalnych nad Bałtykiem przyciągająca wielu artystów znanych z polskich ekranów.

Muzeum BUNKIER V3- poligon tajnej broni w Międzyzdrojach

Jedyne w Polsce muzeum tajnej broni niemieckiej V-3, z okresu II wojny światowej. Muzeum organizuje żywe lekcje historii z przewodnikiem.

Molo w Międzyzdrojach

W odległości zaledwie 21 km od naszego ośrodka.

Muzeum regionu im. Andrzeja Kaubego w Wolinie

Muzeum przedstawia całą fascynującą historię miasta Wolin, które w okresie swej świetności ( IX-XI w.) było jednym z największych miast ówczesnej Europy.

Kurhany na Wzgórzu Wisielców

Rezerwat archeologiczny położony na południe od Wolina. Unikalny, do dziś, zachowany w sposób rzetelny obiekt archeologiczny, który we wczesnym średniowieczu współtworzył rozległy zespół osadniczy Wolina.

Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie

Miejsce aktywnego wypoczynku, gdzie zdobywanie wiedzy o czasach prehistorycznych połączone jest z wieloma atrakcjami i rozrywką na świeżym powietrzu.

Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie

Wizyta w osadzie pozwala przenieść się do czasów Wikingów i Słowian, aby zapoznać się z wszelkimi aspektami ich życia.

Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim

Muzeum przedstawia setki ciekawych minerałów, skamieniałości, a także eksponaty pochodzące z kosmosu.

Multimedialne Muzeum na Klifie w Trzęsaczu

Wizyta w Muzeum to nie tylko spotkanie z historią, geografią czy wiedzą o regionie, lecz także wyjątkowa lekcja wyobraźni dla odwiedzających.

Muzeum Rybołóstwa Morskiego w Niechorzu

Niezwykle ciekawa placówka muzealna stworzona przez samych mieszkańców. Celem Muzeum jest szerzenie wiedzy o miejscowej kulturze rybackiej.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa w Niechorzu

Przebiegająca przez Niechorze linia zabytkowej kolejki wąskotorowej liczy przeszło 100 lat. Na trasie wąskotorówki znajduje się wiele miejsc wartych odwiedzenia: m.in. ruiny Kościoła z XIV w. w Trzęsaczu.

Jezioro Turkusowe

W odległości zaledwie 27 km od naszego ośrodka.

Latarnia morska w Świnoujściu

W odległości 40 km od naszego ośrodka.

Do innych atrakcji na terenie Gminy Dziwnów można zaliczyć szlaki turystyczne przystosowane do turystyki pieszej i rowerowej. Przebiegająca przez teren gminy ścieżka rowerowa ma długość 27 km. Zachęcamy również do wycieczek kajakowych po jeziorze Martwa Dziwna, Zalewie Kamieńskim oraz rzece Dziwnej.Facebook